Home page > Chiesi Hakkında

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data

 

 

Chiesi Grup; 1935 yılından bu yana etik kurallara bağlılık, toplum sağlığı bilinci ve sağlık için yenilikçi fikirlerden hareketle bugün, dünya genelinde 26 şirketi ve 4800 çalışanı ile beş kıtada 70 ülkede faaliyet göstermektedir.

 

Chiesi Grup; insan sağlığı için yenilikçi ilaç geliştirme faaliyetlerine yönelik AR-GE yatırımlarına toplam cirosunun %20’den fazlasını aktarmakta ve bu konumu ile AR-GE’de İtalya’nın 1. Avrupa’nın 15. ilaç kuruluşu olarak yer almaktadır. Seçilmiş tedavi alanlarından olan solunum , yenidoğan ve nadir hastalıkların yanı sıra alerji, kas iskelet sistemi hastalıkları, kardiyoloji ve hasta ihtiyacı henüz karşılanmamış tedavilere odaklı olarak global faaliyetlerini, %7’lik büyüme hızı ile en hızlı büyüyen 26. İlaç kuruluşu olarak sürdürmektedir.

 

Chiesi Grup küresel büyüme gücünü; 2013 yılında A.B.D’de hastane ürünleri alanında faaliyet gösteren Cornerstone Therapeutics Inc.’in satın alınması ile başlatmış, 2016 yılında kardiyovasküler ürünleri ile bilinen MedCO’nun satın alınması ve replasman tedavisi alanında faaliyet gösterecek olan Chiesi Ventures’ın kuruluşu ile sürdürmüştür. Avrupa’da ise; nadir ve hayatı tehdit eden genetik hastalıkların tedavisinde biyoteknoloji ürünleri odaklı olarak AR-GE faaliyetlerini yürüten Danimarka kökenli Zymenex şirketinin satın alınması, kalıtsal hastalıklarda gen tedavisi konusunda AR-GE’de dünya lideri olan UniQure ile Hemofili B hastalığında gen tedavisinin birlikte geliştirilmesi konusundaki işbirliğini 2013 yılında imzaladığı anlaşma ile başlatmış ,  2016 yılında İngiltere kökenli Atopix Therapeutics’in klinik evrede bulunan Astım portföyünü satın alarak stratejik büyüme alanlarını güçlendirmiştir.

 

Chiesi Türkiye, ana kuruluşumuz Chiesi Grup’un Çin, Rusya, Brezilya, Meksika’nın bulunduğu “gelişmekte olan ülke pazarları” grubunda yer almakta ve 2007 yılında ülkemiz ilaç pazarına çıktığımız yolda 10. yılına girmiş bulunmaktadır. Bu süreçte bizimle birlikte olan tüm çalışanlarımıza ve değerli paydaşlarımıza teşekkür ediyor; yenilikçi tedavi sunma anlayışımızı, geliştirdiğimiz ilaçların tedavilere sunumu ve lokal üretim dahil yerel işbirlikteliklerimizle toplum sağlığına adanmışlık anlayışı ile varlığımızı büyüyerek sürdürüyoruz.

 

Chiesi Türkiye olarak 10. Yıl’ımıza girerken Türkiye ilaç pazarında, uluslararası firmalar içerisinde %22.3’lük büyüme hızı ile en hızlı büyüyen ilk on uluslararası ilaç firması içerisinde yer aldık. Hedefimiz; ülkemiz tedavi alanlarına sunacağımız yenilikçi ürünlerimiz, iş geliştirme projelerimiz, ekip gelişimine verdiğimiz yüksek değer ve ortak kültür programlarımız ile büyümeye, gelişmeye ve ülkemiz sağlığında yer alan tüm paydaşlarımıza, hastalarımıza ve Mavi Kalplerle  toplum sağlığına değer katmaya devam etmektir.

 

Promedica İlaç Tic. Ltd. Şti.'nin tam hissedarı olan Chiesi İlaç, Promedica ürünü Biosfar’da Eczacıbaşı ile co-marketing işbirliği; lokal üretimde ise Peyona (kafein sitrat) adına Mefar ile, Ağrı /inflamasyon tedavi alanında ise Cycladol’ün üretimi için Menarini ile yerel üretim iş ortaklığı içerisindedir.

 

Gücümüzü; çalışanlarımızdan, yaşama değer katan yenilikçi ürünlerimizden, yerel ve global işbirlikteliklerimizden ve insan sağlığına verdiğimiz değer ve çevreye gösterdiğimiz özenden alıyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

Umut Meriç

Chiesi Türkiye Genel Müdürü