Home page > Chiesi Hakkında

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data

Chiesi Grup; 1935 yılından bu yana etik kurallara bağlılık, toplum sağlığı bilinci ve sağlık için yenilikçi fikirlerden hareketle bugün, dünya genelinde beş kıtada 85 ülkede yaklaşık 6000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

 

Chiesi Grup; insan sağlığı için yenilikçi ilaç geliştirme faaliyetlerine yönelik AR-GE yatırımlarına toplam cirosunun %20’den fazlasını aktarmakta ve bu konumu ile AR-GE’de İtalya’nın 1. Avrupa’nın 15. ilaç kuruluşu olarak yer almaktadır.

80 yıldan fazla deneyime sahip ve Solunum, Neonatoloji, Nadir Hastalıklar ve Özel Bakım Tedavi Alanlarında yenilikçi ilaçların araştırılması, geliştirilmesi, üretimi ve ticarileştirilmesine güçlü bir şekilde odaklanan, Parma merkezli uluslararası bir şirketiz.

Chiesi Grup, yüksek sosyal ve çevresel standartların bir kabulü olan B Corp Sertifikasyonu ile ödüllendirilen en büyük küresel ilaç grubudur. Bu global hareket, iş yönetimini iyilik için bir güç olarak görür.

Bir B Corp şirketi olarak Chiesi Grup, alacağı tüm kararlarının çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler, toplum ve çevre üzerindeki etkilerini dikkate alır. 

Chiesi Grup olarak 2035 yılı sonuna kadar karbon nötr (çevre üzerinde sıfır etkili) bir şirket olmayı hedefliyoruz.

 

Chiesi Türkiye, ana kuruluşumuz Chiesi Grup’un Çin, Rusya, Brezilya ve Meksika gibi gelişmekte olan pazarların da içinde bulunduğu “Çin & Uluslararası Pazarlar” grubunda yer almakta ve ülkemiz ilaç pazarında 2007 yılından itibaren faaliyet göstermekteyiz. Solunum, Ağrı & Alerji, Neonatoloji, Nadir Hastalıklar ve Özel Bakım Tedavi alanlarındaki yenilikçi ürün portföyümüz ile hastalarımızı her zaman ilk sıraya alarak, onların sağlığı için çalışıyoruz. Yenilikçi tedavi sunma anlayışımızı, lokal üretim dahil yerel iş birlikteliklerimizle birleştirip, toplum sağlığına adanmışlık felsefesi ile varlığımızı büyüterek sürdürmekteyiz. 

 

Gücümüzü; çalışanlarımızdan, yaşama değer katan yenilikçi ürünlerimizden, yerel ve global İş birlikteliklerimizden ve insan sağlığına verdiğimiz değer ve çevreye gösterdiğimiz özenden alıyoruz.