Home page > Basın Bültenleri > KaiaHealth ve...

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data

KaiaHealth ve Chiesi Grup, Kaia KOAH Pulmoner Rehabilitasyon ...

Date: 14/12/2020

KaiaHealth ve Chiesi Grup, Kaia KOAH Pulmoner Rehabilitasyon Uygulamasını Avrupa’da Pazarlamak Amacıyla Stratejik Ortaklık Kurduklarını Duyurdular

Anlaşma Avrupa’da respiratuvar bakım alanında tarihi bir ortaklık olacak

 

 

MÜNİH ve PARMA, 30 Kasım 2020 - Önde gelen bir dijital tedavi bilimi şirketi olan KaiaHealth ve uluslararası araştırma odaklı bir sağlık hizmetleri grubu olan Chiesi Grup, KaiaHealth Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) Pulmoner Rehabilitasyon uygulamasını Avrupa’da pazarlamak amacıyla özel bir ortaklığa girdiklerini duyurdular. Anlaşma, respiratuvar bakım alanında bir dijital tedavi bilimi şirketi ile bir ilaç şirketinin, farmakolojiden destek almak yerine, hastalara davranış değişikliği yoluyla KOAH tedavisinin sonuçlarını destekleyen dijital bir tedavi bilimi sunmak üzere ortaklaşa çalıştığı ilklerden biri olma özelliğini taşıyor.

 

Ortaklık anlaşması kapsamında, kişiselleştirilmiş fiziksel pulmoner rehabilitasyon deneyimi sunan kanıta dayalı KaiaHealth KOAH dijital tedavi bilimi büyük ölçüde Avrupa’daki kilit pazarlara odaklanacak.

Kaia’nın KOAH için çözümü, iOS veya Android tabanlı akıllı telefon veya tablete yüklenen mobil uygulama tabanlı bir yazılım programı ve sağlık koçları veya sağlık uzmanları gibi bir sağlayıcı tarafından motivasyon desteği sunmak amaçlı bir arayüzden oluşuyor. Uygulama dijital hale dönüştürdüğü KOAH tedavisinde temel bir bileşen4 olan uygun fiyatlı, erişilebilir fiziksel Pulmoner Rehabilitasyonu akıllı telefonlar aracılığıyla doğrudan hastaların evlerine ulaştıryor. KaiaHealth KOAH uygulaması yaşam koçluk desteği ve kişiselleştirilmiş terapi ile zenginleştirilmiş farkındalık ve stres azaltma egzersizleri ile birlikte kapsamlı eğitim ve özelleştirilmiş günlük antrenman seansları sağlıyor. Kaia’nın KOAH için sunduğu çözüm bir pilot araştırmada araştırılmış ve şu anda Avrupa’da devam eden bir randomize klinik araştırmanın da konusu olmuş. Ayrıca, KaiaHealth KOAH uygulaması Avrupa’da Sınıf I tıbbi cihaz olarak CE İşareti’ne sahip bir uygulama olma özelliği de taşıyor.

 

KaiaHealth’in Kurucusu ve Başkanı Konstantin Mehl: “Avrupa’daki köklü ticari faaliyetleri ile büyüyen küresel bir şirket olan Chiesi ile stratejik ortaklığımız, Avrupa’daki respiratuvar sağlık alanında zengin bir deneyimi beraberinde getirirken, diğer yandan hastaların kanıta dayalı, dijital fiziksel pulmoner rehabilitasyona erişmelerini sağlıyor.KaiaHealth ekibinin tamamı, dijital tedavi bilimi sayesinde KOAH’lı hasta bakımını ve yaşam kalitesini iyileştirmek için Chiesi ile güçlerini birleştirmekten heyecan duyuyor.” dedi.

 

KaiaHealth, dijital tedavi biliminin kanıta dayalı ilerlemesi için faaliyetlerini sürdüren endüstri liderleri ve paydaşlardan oluşan kar amacı gütmeyen uluslararası bir ticaret birliği olan Digital Therapeutics Alliance (DTA) üyesidir. 

 

Chiesi Group İcra Kurulu Başkanı Ugo Di Francesco ise, “Respiratuvar tedavi bilimi alanındaki portföyümüzü tamamlamak ve daha da güçlendirmek ve hasta bakımını farmakolojik olmayan bir yaklaşımla ele alma becerimizi genişletmek için KaiaHealth ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye belirterek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu anlaşma Chiesi’nin KOAH ve diğer solunum hastalıkları ile yaşayan insanlara mümkün olan en yüksek düzeyde bakım ve yaşam kalitesi sağlama taahhüdünü, sorunları sadece ilaçla ele almanın ötesine geçerek somutlaştırıyor. KaiaHealth’in Avrupa pazarına etkili dijital çözümler getirme konusundaki deneyiminden etkilendik ve Avrupalı KOAH hastalarının uzmanlıklarından yararlanmalarına yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.”

 

KaiaHealth Baş Medikal Yetkilisi Dr. Stephan Huber de yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Uzun yıllardır elde edilmiş olan kanıtlar5, KOAH tedavisinde fiziksel aktivite ve hasta merkezli, öz yönetim stratejileri kullanan pulmoner rehabilitasyonun etkinliğini göstermiştir, ancak bu tedavilere erişim konusunda ciddi bir eksiklik var6. Kas-iskelet sistemi sağlığına dair önceki deneyimlerimiz ve KOAH üzerine devam eden çalışmalara dayanarak KaiaHealth, KOAH’tan muzdarip hastalar için bu tedavilere geliştirilebilir erişim sağlamayı hedefliyor ve Chiesi’nin bu misyonda ortağımız olmasından heyecan duyuyoruz. Amacımız önce hasta merkezli, sonra dijital olan bir çözüm sunmak. KOAH’a yönelik çözümümüz, hızla geliştirilebilir, hasta odaklı bir dijital programda kanıtlanmış, davranışsal bir KOAH girişimine7 erişimi artırmayı amaçlayan, fiziksel pulmoner rehabilitasyonun temel öz yönetim unsurlarının tamamen dijitalleştirilmiş bir versiyonudur.”

 

Chiesi Grup Global Strateji ve Kurumsal Gelişim Başkanı Giovanna Amadori de ortaklık hakkında: “Chiesi, hastalara yenilikçi tedaviler sağlama geleneğiyle gurur duymaktadır. KaiaHealth ile işbirliğimiz, hastalara bir yan fayda olarak yardımcı olabilecek bir dijital girişim etrafında ortaklık kurmak yerine, hastaların erişimini en üst düzeye çıkarmak için dijitali kullanan hasta odaklı bir girişimi ön plana çıkarıyor.” dedi.

 

KOAH hakkında

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı, akciğerlerde inflamasyona, akciğer dokusunun hasar görmesine ve solunum yollarının daralmasına neden olarak nefes almayı zorlaştıran uzun süreli bir hastalıktır. EuropeanJournal of HealthEconomics’de yayınlanan bir araştırmaya göre KOAH, günlük aktiviteleri ve iş üretkenliğini ciddi şekilde sınırlayabilmekte, sosyal davranışları ve uyku düzenlerini olumsuz yönde etkilemektedir8. KOAH tedavi edilemese de uygun müdahalelerle önlenebilir ve yaşam kalitesi iyileştirilebilir. Özellikle pulmoner rehabilitasyonun KOAH hastalarının sağlıkla ilişkili yaşam kalitesini iyileştirmede oldukça etkili olduğu gösterilmiştir ve benimsenmesi uluslararası kılavuzlar tarafından büyük ölçüde teşvik edilmektedir4.

 

Chiesi Grup hakkında

İtalya’nın Parma şehrinde bulunan Chiesi Farmaceutici, ilaç sektöründe 85 yıllık deneyime sahip uluslararası araştırma odaklı bir gruptur ve 29 ülkede faaliyet göstermektedir. Grup, respiratuvar tedavi, Özel Bakım ilaçları ve nadir hastalıklar için yenilikçi ilaçlar araştırmakta, geliştirmekte ve pazarlamaktadır. Grubun Araştırma ve Geliştirme Merkezi İtalya’nın Parma şehrinde bulunmaktadır ve kendi klinik öncesi, klinik ve ruhsatlandırma programlarını kolaylaştırmak için Fransa, ABD, İngiltere ve İsveç’te bulunan diğer dört önemli Ar-Ge grubunun bir parçasını oluşturmaktadır. Grup, yaklaşık 6.000 kişiyi istihdam etmektedir. Chiesi, B Corp Sertifikalı bir şirkettir. Daha fazla bilgi edinmek için websitesini ziyaret edebilirsiniz: www.chiesi.com.

 

KaiaHealth hakkında

KaiaHealth, sırt ağrısı, KOAH ve osteoartrit gibi bir dizi rahatsızlık için erişilebilir, kanıta dayalı tedaviler oluşturan bir dijital tedavi bilimi şirketidir. Şirket, çeşitli tıbbi alanlardaki uzmanlarla çalışarak, hastaları kendi cihazları (yani akıllı telefonlar ve tabletler) aracılığıyla evlerinden dijital alternatiflerle hastalıklarını kontrol altına almaya ve kendi kendilerine yönetmeye teşvik etmeyi ve motive etmeyi amaçlayan kişiselleştirilmiş uygulama girişimleri sunmak için yapay zeka ile öğrenimi kullanmaktadır. KaiaHealth, dijital terapi programına bugüne kadar 450.000’den fazla kullanıcıyı kaydetmiştir. KaiaHealth, dijital tedavi biliminin kanıta dayalı ilerlemesi için faaliyetlerini sürdüren endüstri liderleri ve paydaşlardan oluşan kar amacı gütmeyen uluslararası bir ticaret birliği olan Digital Therapeutics Alliance (DTA) üyesidir. Kaia’nın New York ve Münih’deofsileri bulunmaktadır.KaiaHealth hakkında daha fazla bilgi edinmek için websitesini ziyaret edebilirsiniz: www.kaiahealth.com.

 

Basın ilişkileri için:

 

KaiaHealth

Harry Cymbler

Kurucu, Hot Cherry PR

harry@hotcherry.co.uk

+44(0) 7801 289 996

 

Chiesi Grup

Valentina Biagini

Kıdemli Global İletişim Müdürü

v.biagini@chiesi.com

+39 348 7693 623

 

Referanslar

1 İngiliz Akciğer Vakfı. Nefes alma mücadelesi - akciğer hastalığının ekonomik yükü Erişim: https://www.blf.org.uk/policy/economic-burden. Son erişim tarihi 10 Kasım 2020

2 NHS. Solunum yolu hastalığı. Erişim: https://www.england.nhs.uk/ourwork/clinical-policy/respiratory-disease/. Son erişim tarihi 10 Kasım 2020

3 NHS. Uzun vadeli plan - Solunum yolu hastalığı. Erişim: https://www.longtermplan.nhs.uk/online-version/chapter-3-further-progress-on-care-quality-and-outcomes/better-care-for-major-health-conditions/respiratory-disease/. Son erişim tarihi 10 Kasım 2020

4 Pleguezuelos, E ve ark. (2017). İspanya KOAH Kılavuzlarından Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığının Farmakolojik Olmayan tedavisine İlişkin Tavsiyeler. Archivos de Bronconeumología. 54 (11), s. 568-575.

5 Celli, B ve ark. (2014). Resmi bir Amerikan Toraks Derneği / Avrupa Solunum Derneği Bildirisi: Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığında Araştırma Soruları. ATS Journal . 191

6Finizio, D ve ark. (2015). Avrupa genelinde KOAH önleme ve bakım politikalarındaki eşitsizlikleri anlamak. ERS. 46 (59)

7 Romain, A ve ark. (2001). Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığının Teşhisi, Yönetimi ve Önlenmesine yönelik Küresel Strateji. ATS Journal . 165 (5)

8 Miravitlles, M &Ribera, A. (2017). Semptomların KOAH yükü üzerindeki etkisini anlamak. BMC Respiratuvar Araştırması. 18 (67)