Chiesi Group, COVID-19

Home page > Basın Bültenleri > Chiesi Group,...

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data
Date: 30/03/2020

Chiesi Grup, COVID-19 salgınına karşı destek tedbirlerini artırarak çalışanlar, hastalar ve sağlık hizmeti sağlayıcıları için yeni fonlar oluşturuyor!

 

  • Grup, süregelen acil durumu desteklemek için 3 milyon €’luk bağış taahhüt ediyor
  • İtalya ve dünyadaki artan kısıtlamalara rağmen tedarik zincirinin ve üretimin sürekliliğini sağlamak için kesintisiz çaba içinde
  • Şirket ayrıca, aktif olarak çalışmayı sürdüren Chiesi ekibi üyelerine ek ücret ve destek hizmetleri de dahil olmak üzere, çalışanların sağlığını ve refahını korumak için yeni önlemlere 1 milyon € yatırım yaptığını duyurdu

Uluslararası araştırma odaklı sağlık grubu olan Chiesi Group bugün devam eden COVID-19 salgına karşı çalışanları, hastaları ve sağlık hizmeti sağlayıcılarını desteklemek için bir dizi yeni önlem açıkladı. Tedbirler, İtalya'daki koronavirüse karşı verilen mücadeleyi desteklemek için 3 milyon € 'luk bir fon içeriyor. Kurumsal düzeyde ve tüm bağlı kuruluşlarda bulunan Chiesi Grubu Acil Durum Yönetim Ekipleri, acil durum ilanından bu yana COVID-19 salgınının tüm gelişmelerini yakından izlemeye devam ediyor. Chiesi ekipleri ilaçlarının dağıtıldıkları tüm ülkelerde sürekli ilaca erişimi sağlamak için çeşitli acil durum önlemleri ve ayrıca çalışanların, hastaların ve ortakların sağlığını ve refahını desteklemek için önlemler aldı.

 

İlaç Üretimi ve Tedarik

İtalyan hükümeti tarafından 22 Mart'ta İtalya'daki tüm zorunlu olmayan ürünlerin üretimini durdurma kararının ardından, Chiesi Grup da tüm ilaçlarının üretiminin her zamanki yüksek kalite standartlarıyla İtalya ve yurtdışındaki tesislerinde kesintisiz devam edeceği kararını aldı. Bugün itibariyle çalışmalar devam etmekte olup, Chiesi’nin İtalya, Brezilya ve Fransa'daki tüm üretim tesislerinden normal üretim ve dağıtım kanalları altında ilaç sunulabilmekte ve araştırma ve geliştirme alanındaki küresel faaliyetleri devam etmektedir.

 

Chiesi çalışanları ve paydaşları için dört ana faaliyet alanına odaklandı

Salgına yanıt olarak, Chiesi Grubu Acil Durum Yönetim Ekipleri, Dünya Sağlık Örgütü ve ilgili tüm kurumlar tarafından sağlanan rehberliğin ardından günlük revizyonlarla, tüm çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumak için önlemler uyguluyor. Bu eylemler dört ana faaliyet alanına odaklanmaktadır: koruma, paylaşma, bilgilendirme ve eğitim. Şirket, ana faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak için fiziksel olarak iş başında bulunması gereken işgücünü belirledi ve bunun dışındaki tüm Chiesi fonksiyonlardaki ekip üyelerinin evden, etkili çalışma politikalarıyla çalışabilmelerini sağlamak için gerekli teknolojik desteği ve ekipmanları sağladı. Aktif olarak görevine devam eden çalışanlar için, mevcut rutin güvenlik prosedürlerine ek olarak sosyal uzaklaşma ve yeni hijyen protokolleri konusunda rehberlik de dahil olmak üzere sağlıklarını korumak için titiz süreçler uygulanmıştır. Şirket, tüm Chiesi operasyonlarının normal işleyişini desteklemesinde rol oynayan bu meslektaşlarına daha fazla destek vermek için, yerinde çalışanlar için acil durum süresince ödenecek% 25'lik bir ücret artışı açıkladı. Chiesi Grup bu ek tazminatı, bu fedakar çalışanlarının her gün sergilediği bağlılığı ve çabalarını takdir etmek için uygulamıştır. Ayrıca, Chiesi Grup, tıbbi masrafları karşılamaya ve COVID-19'dan beklenmedik bulaşma durumunda ek destek seviyeleri sağlamaya yönelik mevcut kapsamın üstünde ek bir sigorta poliçesi etkinleştirmiştir. Chiesi ayrıca, ek destek ve danışmanlığa ihtiyaç duyan Chiesi ekibi üyeleri için her gün 24 saat hizmet veren uzman psikologlara erişim sağlayan özel bir yardım hattı sunmaktadır. Çalışanların refahını ve sağlığını destekleyen bu ek önlemler, bugüne kadar yaklaşık 1 milyon € 'luk bir yatırımı temsil etmektedir.

 

Global çabaları destekleme Taahüdü

Bir Benefit Corporation olarak Chiesi Grup, toplum üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmaya adanmıştır. Chiesi Grup ve bağlı kuruluşlarının pandemi sırasında hastaları, kurumları ve sağlık profesyonellerini desteklemek üzere bugüne kadar gerçekleştirdikleri eylemlere ek olarak, bugün İtalya'daki bu krizi ele alma çabalarını desteklemek için 3 milyon € tutarında yeni bir fon açıkladı. Bu fon, hastanelerden ve diğer sağlık kurumlarından gelen taleplere yanıt olarak kişisel koruyucu ekipman, vantilatör ve sanitasyon jeli bağışları dahil olmak üzere bir dizi eylemi destekleyecektir. Şirket ayrıca Çin ve İtalya'daki hastanelere solunum yolu hastalıkları için doğrudan ilaç bağışında bulundu. Chiesi ayrıca, İtalya'daki ekip üyelerinin acil müdahaleyi desteklemek için Parma'daki gönüllülerden oluşan bir derneğe "sanal" çalışma saatleri bağışlayabilecekleri bir süreç oluşturdu. Şirket, bağışlanan bu saatleri parasal bir bağışa dönüştürdü ve bu tutar Chiesi Grubu tarafından iki katına çıkarıldı. Böylece iki hafta içinde 70.000 € 'ya yakın bir bağış elde edildi.

“Eşi görülmemiş bu küresel sağlık krizi ile mücadelede Chiesi, çalışanlarının, hastalarının ve partnerlerinin sağlığını ve refahını korurken, diğer taraftan hastalarının ve çalışanlarının ve paydaşlarının yaşam kalitesini iyileştirme taahüdünü de güçlü şekilde koruyor. Chiesi Grup CEO'su Ugo Di Francesco “Bu taahhüt, pandemi ile ilgili verdiğimiz tüm kararların merkezinde yer alıyor” dedi. “İlaçlarımızın üretimini ve hastanelere, doktorlara ve ilaçlarımıza güvenen hastalara kesintisiz tedarikini sağlayabilmekten çok memnunuz. Bir ilaç şirketi olarak, tüm dünyada sağlık profesyonellerini desteklemek için uzmanlığımızı, kaynaklarımızı ve materyallerimizi kullanıyoruz ve ihtiyaçlar büyüdükçe kapasitemizi artırmanın yollarını arıyoruz. Onları elimizden geldiğince destekleyebilmemiz için tüm dünyadaki ortaklarımız ve yerel, ulusal veya bölgesel organlarla çalışmaya devam ediyoruz.”

Chiesi Grubu Başkanı Alberto Chiesi ise yaptığı açıklamada; “Bu salgının neden olduğu krize tepki olarak üstlendiğimiz rolden onur duyuyoruz. İtalya'da sadece Ulusal Acil Durum olarak tanımlanabilecek bir durumla karşı karşıyayız. Çalışanlarımızı ve hastalarımızı korumaya yönelik girişimlerimizi artırdıkça, onların güvenliği ilk önceliğimiz olmaya devam edecek” dedi. “Bu zor zamanda tüm çalışanlarımızın göstermiş olduğu bağlılıktan büyük gurur duyuyorum ve hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bugüne kadar, Chiesi Grup desteği ve bağışları şunlardır:

  • Toplu taşıma operatörlerine 50.000 adet dezenfektan el jeli ve hastanelere kişisel koruyucu ekipman bağışı.
  • COVID-19 hastalarını destekleyen hastanelerde solunum ekipmanı satın alınmasına destek sağlamak, tavsiye ve rehberlik konusunda pratisyen hekim dernekleriyle işbirliği.
  • Mali veya maddi bağışlar sunmak için yerel gönüllü derneklerle ortaklık ve şirketin ele alabileceği yeni müdahale alanlarını belirlerken destek sağlama taahhüdü.

 

Chiesi Grup Hakkında

Parma, İtalya merkezli Chiesi Farmaceutici, ilaç endüstrisinde 85 yıllık deneyime ve 29 ülkede küresel mevcudiyete sahip, uluslararası araştırma odaklı bir sağlık grubudur. Chiesi, solunum tedavileri, uzman tıp ve nadir hastalıklar alanlarında yenilikçi ilaçları araştırır, geliştirir ve pazarlar. Ar-Ge organizasyonunun merkezi Parma'da (İtalya) bulunmaktadır ve Chiesi'nin klinik öncesi, klinik ve kayıt programlarını ilerletmek için Fransa, ABD, İngiltere ve İsveç'teki Ar-Ge gruplarıyla entegre edilmiştir. Chiesi yaklaşık 6.000 kişiyi istihdam etmektedir. Chiesi Group sertifikalı bir Benefit kuruluşudur. Daha fazla bilgi için lütfen www.chiesi.com adresini ziyaret ediniz.